Letní ústecký turnaj dvojic ovládly dámy

O sobotním odpoledni se v restauraci Praha sešli zástupci všech bridžově aktivních obcí Ústeckého kraje k párovému turnaji na 24 rozdání. V genderově zcela vyváženém poli 11 dvojic zářily dámy mnohem jasněji než pánové. Zvítězila kombinovaná teplicko-ústecká dvojice Kabourková – Jelínková se ziskem 64,06 %. Pouhé dva matchpointy k vítězství chyběly dvojici Řezníčková – Nováková, i přesto měly absolventky programu U3V ústecké univerzity z výsledku 63,10 % ohromnou radost. Pánové sledovali závod o vítězství se společensky akceptovatelným odstupem, o vyrovnanosti bojů však svědčí, že na třetím až pátém místě se seřadili zástupci všech ostatních obcí, vedení děčínským párem Pátek – Počepka (57,81 %). Za nimi skončili Salaba – Kliadan (55,73 %) z Dolní Poustevny a dvojice Křivánek – Hora (54,76 %), která dodala turnaji punc nadregionálního významu, neboť druhý jmenovaný je zástupcem pražského klubu Chaos.

Díky spolupráci s volnočasovým portálem města Ústí nad Labem neušel turnaj ani pozornosti (dosud) nebridžové veřejnosti, takže někteří z účastníků turnaje si pauzu zpestřili ukázkovými partiemi s novými zájemci o naši hru.

Poděkování patří nejen všem hráčům, ale především vedoucímu turnaje Jiřímu Netukovi, který připravil rozdání podle archivní Malé ceny Uherského Hradiště, čímž umožnil účastníkům, aby porovnali úroveň své hry se standardem celostátních turnajů.

Úplná výsledková listina je k nahlédnutí v matrice ČBS.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s