Náhled do prvního kola Trefového poháru

Před týdnem proběhl los prvního kola Trefového poháru a spokojenost pravděpodobně panuje především na pomezí Moravy a Slezka, neboť BS Havířov i Herold Ostrava si z klobouku vytáhly papírově slabší soupeře. Dolní Poustevna je pohraniční obec ve Šluknovském výběžku s tisícovkou obyvatel, v níž se bridž po desítky let hraje jen s minimálním kontaktem s okolím (což se místní rozhodli změnit). Hráčům sice chybí zkušenosti s turnajovou hrou, ale čtvrté místo dvojice Salaba-Kliadan v Letním ústeckém turnaji dvojic naznačilo, že by tento tým neměl zaostávat přinejmenším za Výběrem Ústecka. I v něm se mohou objevit dlouholetí hráči (především z Děčína), při šíři soupisky týmu, který dostal divokou kartu je však dopředu těžké aktuální složení týmu odhadnout.

Jediným severočeským týmem, který se může považovat za favorita, je tým SBK, který může v Trutnově postavit celou řadu hráčů ze dvou neúspěšných účastníků baráže o první celostátní ligu. Domácím sice těsně unikla účast v baráži o ligu druhou, ale naopak jistě sáhnou do kádru týmu NMM (z nedalekého Nového Města nad Metují), který letos do první ligy postoupil.

Šlágr kola se chystá v Českých Budějovicích, které podobně jako Trutnov neuspěly ve snaze dostat do druhé ligy vlastní tým (PATT skončil v baráži poslední), ale mají své zástupce hned ve třech pražských prvoligových týmech a k tomu další dvojici v druholigovém Brně. Naopak pražský Chaos Bridge může z kádru svého mistrovského týmu Scarecrow použít pouze jedinou dvojici a zbytek sestavy se bude rekrutovat z druholigového týmu. U tohoto zápasu je již předběžně stanoven termín na 29.-30.7.2017.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s