BK Herold Ostrava prvním semifinalistou TP

Co vyneste po nepříliš sdílné dražbě soupeřů do slemu?

♠-  ♥KQT9874 ♦72 ♣J432 po dražbě 1♠/4♠-6♠ a kontru partnera

Kontra partnera na slem žádá o neobvyklý výnos (říká se mu Lightnerovo), což často značí šikenu a možnost snapu. Pokud jste vybrali srdcový výnos od sedmilistu, soupeři splní, protože celé rozdání bylo:

20171607 tp hand1b

Ve skutečnosti v rozdání 14 během druhého setu zápasu Výběr Ústecka – BK Herold Ostrava Anička Novotná s listem Severu nekontrovala, což se ukázalo jako šťastné rozhodnutí, které alespoň omezilo ztrátu na 11 IMP (na druhém stole se hrály přízemní 4♠ se třemi nadzdvihy). Její partner samozřejmě trefový výnos nenašel, a tak se zrodil jediný zisk domácích z prvních tří setů. Ve zbylých 35 partiích hosté napsali body v 31 případech. Výběru Ústecka se nedostavili hráči z Teplic ani Děčína a nezkušená pětice Ústečanek musela skousnout až příliš krutou ukázku bridže na sportovní úrovni. Snad i proto nebylo ve dvou ze čtyř odehraných setů možné sestavit celou čtveřici ze soupisky týmu a do hry museli být v nouzi povoláni i někteří členové hlavního týmu SBK, kteří se u příležitosti Trefového poháru sešli v restauraci Praha k volnému hraní. Náplastí pro vytrvalejší část domácího týmu pak mohl být přijatelný výsledek čtvrtého setu 13-26, který však dovršil jasný postup favorita a první zápas Trefového poháru tak byl odehrán v jediném dni.

Zápis z utkání 1707 Výběr Ústecka – BK Herold Ostrava

Další zápas čtvrtfinále začne v Českých Budějovicích v sobotu 29.7. v 13:00 a domácímu týmu BK Máj se postaví pražský BK Chaos Bridge.