Semifinalisty TP doplnil BS Havířov

Týden po původně plánovaném závěru prvního kola se odehrálo čtvrté a závěrečné utkání této fáze Trefového poháru. Na první bridžový výjezd za hranice svého kraje se vydala čtveřice reprezentantů tisícihlavé vesnice ve Šluknovském výběžku Tesařík-Král-Klaban-Salaba. Soupeřem byl největší klub mezi účastníky prvního ročníku BS Havířov.

V první sestavě domácí vedle páru Hájek-Stareček nasadili jednoznačně nejmladší dvojici dosavadního průběhu turnaje Ivo Walach – Vít Valach (ročníky 2004 a 2001). Nejzajímavější výsledek přinesla partie č.9, kde s listy AKQJ3-T98-43-Q74 proti 96-Q43-AKQ865-T8 zabloudili domácí do závazku 5 kár. Hosté ovšem nedokázali včas stáhnout své čtyři zdvihy v kulatých barvách a místo dvou pádů nechali soupeře splnit, za což by v druhé manši mohla hrozit třináctka. Na druhém stole jejich spoluhráči došli do nepříliš estetických 3NT, ovšem obě klíčové barvy byly rozloženy příznivě (srdcový kluk v impase stejně jako AK v trefech před dámou). I přes to domácí dvojice závazek okontrovala a když při zoufalé snaze obránců o poražení závazku přinesla hlavnímu hráči jedna z dam hned zkraje dvanáctý zdvih, znamenal netradiční zápis 1350, že se v kolonce IMP vskutku třináctka objevila. Zbylé tři manšové swingy prvního setu však přinesly body domácím a ti zapsali pohodlné vítězství 59-23.

V druhém setu vystřídal mladšího z dorostenců Petr Pszczolka a počet dvojciferných zápisů se ještě zvýšil, i tentokrát poměr 4-1 vyzněl pro domácí, včetně partie 8, kde splnili manš na obou stolech. I výsledné skóre bylo podobné, tentokrát 72-20. Třetí set ve stejných sestavách byl naopak výrazně klidný a polovina krabic se vešla do zóny 0-2 IMP, takže hosté uhráli slušně vypadající výsledek 36-12.

Až do posledního setu nastoupila prvoligová dvojice z reprezentace U26 Klemš-Botur a na výsledném skóre se to projevilo okamžitě. Kromě absolutoria v obou slemových partiích (+13 a +12) domácím patřily i čtyři z pěti manšových swingů a skóre 61-7 završilo hladký postup domácích do semifinále, v němž BS Havířov vycestuje do Trutnova.

Zápis o utkání a diagramy rozdání (1, 2, 3, 4)

(1705) BS Havířov 4-0 Dolní Poustevna