Týden propagace

Ačkoli se na první pohled zdá, že karetní hra provozovaná v interiérech těžko může podléhat sezónnosti, pravdou je, že nepřímě efekty okolního světa nelze ignorovat. Jak se se začátkem školního roku vrací pracující z dovolených, a jak se s chladnějším počasím lidé stahují ze zahrádek, začíná nová bridžová sezóna. Nic na tom nezmění skutečnost, že Český bridžový svaz z účetních důvodů přešel se sezóny srpen-červenec na kalendářní rok. Bridžové dění začíná.
Pro SBK je paradoxně nejdůležitějším týdnem hned ten příští, neboť v sobotu poprvé pořádáme Velkou cenu ÚnL – celostátní soutěž, na kterou se již přihlásili hráči například z Českých Budějovic, Havířova nebo Uherského Hradiště. Proto připomeňme harmonogram tohoto klíčového týdne.

Úterý 12. září

Pozvánka na Velkou cenu Ústí nad Labem v bridži

Pro zajištění hladké organizace velkých bridžových turnajů je standardem nabídnout zlevněné startovné hráčům, kteří se přihlásí v dostatečném předstihu. Obzvlášť důležité je to pro nás ve chvíli, kdy nelze účast odhadovat na základě dat z minulých ročníků. Proto je tento termín posledním dnem, kdy se lze přihlásit se slevou (startovné 250 Kč), pozdější přihlášky platí 300 Kč. Zvláštní kapitolou jsou hráči, kteří se nepřihlásí vůbec a objeví se až na místě. To zpravidla znamená až čtvrthodinové zdržení začátku, než vedoucí turnaje (jinde by řekli „rozhodčí“) upraví systém střídání. V minulosti někteří pořadatelé sáhli i k radikálnímu kroku (v souladu s propozicemi takový pár do soutěže nepřijali), my zůstáváme v polovině cesty a takové páry kasírujeme dvojnásobně.
V této souvislosti je vhodné připomenout, že SBK má velký zájem na zapojení severočeských hráčů do celostátního dění, proto nabízí možnost zaplatit za účast na této celodenní soutěži celostátního významu pouhých 100 Kč. Tato cena platí ovšem jen při přihlášení do 12.9., jinak je sleva 150 Kč poskytována z výše uvedených cen 300 resp. 600 Kč. Sleva je podmíněna plným členstvím (to je spojeno s ročním příspěvkem 100 Kč), takže superatraktivní cena platí pro ty, kteří již příspěvek zaplatili (nebo s tím počítají). Avšak i váhající bridžisté však mohou přihlášku vyplnit na místě a stát se našimi členy.
Ať už zaplatíte libovolnou částku, zisk z akce bude investován do rozvoje severočeského bridže, především zvýšení členské základny. To pro vás znamená víc budoucích příležitostí si bridž zahrát. S tím souvisí i druhý koncept navázaný na 12.záři, který je zatím v bridžovém prostředí novinkou. Tradicí je kromě peněžních cen za přední místa rozdělovat i speciální (zpravidla věcné) ceny, na které mohou dosáhnout i hráči mimo přední příčky (např. nejlepší junior/senior nebo nejlepší pár pořádajícího klubu). Nám nejde o to přitáhnout jen demografické minority, raději nabízíme šanci všem. A v rámci spojování příjemného s užitečným bude významná část speciálních cen podmíněna podporou propagace akce mezi veřejností, jelikož na lidi, kteří dosud bridž nehrají, myslíme stejně jako na současné hráče. Proto na tyto speciální ceny budou mít nárok hráči, kteří se do 12.9. zaregistrují jako účastníci akce na FB stránce Velké ceny.

Na hlavní turnaj je nutno se přihlásit v matrice ČBS.

Středa 13.září

Základním kamenem většiny sportovních klubů je práce s mládeží. To platí i pro SBK, který navázal spolupráci s Domem dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Ve školním roce 2017/18 tak DDM poprvé nabídne kroužek bridže, jehož úvodní hodina se uskuteční v úterý 19.září. Ostrému startu činnosti DDM tradičně předchází začátek nanečisto ve formě Dne otevřených dveří, během něhož se představí i nový bridžový kroužek.

Akce se koná v čase 15:30-18:00 v budově DDM (ul. Velká Hradební, vchod z Bělehradské ul.) 

Optimální věk je 11-12 let, ale přijímáme i děti mladší nebo starší. Nestyďte se své dcery, syny, synovce, neteře či vnoučata nalákat na libovolný z bohaté nabídky kroužků DDM, ale určitě se na chvíli zastavte i u našeho stolku!

Leták – Den otevřených dveří DDM

Sobota 16.září

V sobotu 16.září vypukne Den D v restauraci U Becků. Venkovská hospoda v Dubicích nad labským údolím Porta Bohemica, která je ideální zastávku na cyklovýletě, disponuje velkým odděleným sálem, kde se odehraje Velká cena Ústí nad Labem. Hlavní turnaj začíná v 11 hodin (aktivní účastníci se dostaví s dostatečným předstihem), ale program soboty myslí i na návštěvníky z řad široké veřejnosti. Optimální doba pro návštěvu je 15:00, kdy se uskuteční rychlokurs základů hry, v 18:30 pak začne miniturnaj pro nováčky, kde si bridž (přesněji jeho zjednodušenou formu minibridž) může vyzkoušet každý, kdo zaplatí startovné ve výši 40 Kč (nebo nám na Facebooku pomůže s propagací). Pokud nestihnete Den otevřených dveří v DDM, nebo neseženete dítě, kterým svůj zájem o bridž maskovat, stačí v sobotu přijet do Dubic.

Pozvánka na doprovodný program k VC Ústí nad Labem v bridži

 

Zapojte se do propagace bridže a činnosti SBK i vy – sdílejte článek na sociálních sítích, přepošlete odkaz známým, vytiskněte si letáček. Vaše pomoc je pro fungování našeho klubu nedocenitelná.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s