PÚTD a zápis z výroční schůze SBK

Dne 21.října proběhla v restauraci Praha v Ústí nad Labem 1. výroční schůze SBK spojená s tradičním sobotním turnajem dvojic. Ačkoli počasí již bridži přeje více než při minulých dílech volného seriálu, počet dvojic se vrátil na úroveň prvního dílu – osm. Za nízkým číslem se skrývá především úplná absence nejpočetnější party regionu z ústecké U3V. Až na tuto absenci, snad náhodnou, lze sledovat nadále pozitivní trendy. Opět se zúčastnila všechna regionální střediska (Teplice, Děčín i Dolní Poustevna) a i tentokrát se ve startovní listině objevilo nové jméno. Turnaj na 28 rozdání měl dva vítěze, se shodným ziskem 56,55 % se o tuto poctu podělila sehraná dvojice Poustevníků Tesařík – Král s ústeckou kombinací Kubšovský – Řehák. Pořadí na dalších místech je v matrice ČBS, spolu se zápisovými lístky též v dokumentaci od VT Jiřího Netuky.

Výroční schůze se spíše nežli nízká účast dotkla nízká pozornost. První části schůze bylo přítomno 10 plných členů z celkového počtu 17 členů. Schůze sice byla usnášeníschopná, ale bylo znát, že ji pozornost věnuje jen menší část přítomných. V druhé části schůze po turnaji klesl počet přítomných na pět tak rychle, že nebylo možné schválit ani základní provozní záležitosti včetně členských příspěvků na rok 2018. Plný zápis ze schůze. Jelikož podobná situace hrozí i v příštích letech, připravuje vedení klubu změnu stanov tak, aby chod spolku byl na rozhodnutí členské schůze vázán méně než doposud. Zájemci o tuto problematiku mohou kontaktovat vedení, které situaci vysvětlí podrobněji.

Další podobnou sobotu můžete s bridžem strávit 6.1.2018, kdy se v restauraci Praha uskuteční tříkrálový turnaj. Bude spojen s mimořádnou členskou schůzí, která projedná změnu stanov, proto již dnes srdečně zveme co nejvyšší počet členů SBK i zájemců o karetní hru bridž všech výkonnostních úrovní.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s