Finále Trefového poháru

Po svátku státním přišel svátek bridžový. Ve dnech 18.-19. listopadu se v Havířově konalo finále Trefového poháru. Hostující tým BK Máj České Budějovice, jehož těžký los v prvním kole byl vyvážen semifinálovým postupem bez boje přijel v sestavě Píša-Pulkrab, Kyptová-Humpál, Maňák-Täuber. Domácí, kteří neztratili na cestě do finále ani set, přistoupili k finálovému zápasu opravdu týmově. Za BS Havířov nastoupilo 11 různých hráčů. Ostatně, finále přineslo nejdelší zápas celého průběhu soutěže.

Po prvních dvou setech, které s velkou převahu vyhráli domácí, by se v jiných soutěžích už možná mluvilo o předčasném ukončení zápasu. Pohodlné vítězství ve třetím setu vrátilo budějovický tým do hry. Další dva sety přinesly vyrovnané výsledky, ale stačily hostům k tomu, aby na svou stranu strhli vedení v zápase a velký obrat dokončilo jasné vítězství v šestém setu.

Je tedy čas poděkovat všem osmi zúčastněným týmům za účast v průkopnickém ročníku. Nyní nás čeká vyhodnocení ohlasů, budou-li pozitivní, budeme se u stolů setkávat zase v roce 2018. Definitivní tečku za ročníkem 2017 však udělá až rozdělení cenového fondu turnaje, které v nejbližších dnech provede komise určená propozicemi turnaje.

(1701) BS Havířov 2-4 BK Máj

Zápis z utkání 1701

Kompletní zápisové lístky a diagramy rozdání 1 2 3 4 5 6

Celkové pořadí Trefového poháru 2017

  1. BK Máj (České Budějovice)
  2. BS Havířov
  3. BK Trutnov, BK Herold Ostrava

5. Severočeský BK, BK Chaos Bridge (Praha), Dolní Poustevna (SBK), Výběr Ústecka (SBK)

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s