Třetí celostátní liga – Čechy

V sobotu 6.10. uspořádal Český bridžový svaz v Ústí nad Labem regionální kolo třetí celostátní ligy za účasti dvou týmů SBK (Teplice, Dolní Poustevna) a týmů z Trutnova a Prahy. Žádný tým tedy nebyl vysloveně domácí, ústečtí hráči však zasáhli do turnaje ve třech různých týmech.

Dolní Poustevna ve své první ligové sezóně teprve sbírá zkušenosti, takže poslední místo odpovídá papírovým předpokladům, ale po drtivé porážce od Teplic dokázala bodovat v obou zbývajících zápasech.

Naopak družstvo Teplic bylo favoritem a po třech vítězstvích postupuje z prvního místa české skupiny do celostátního finále, které se v prosinci koná v Praze.

Nejdůležitější (a nejtěsnější) zápas dne tedy vidělo hned první kolo, v němž Trutnov vítězstvím 12,3-7,7 položil základ postupu z druhého místa. V zápasech s oběma týmy SBK pak trutnovští (s Luckou Jelínkovou v sestavě) dokázali získat více bodů než jejich pražští soupeři a spolu s Teplicemi čekají na jména čtyř postupujících týmů z moravské části, která vrcholí v těchto okamžicích v Havířově.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s