Velká cena Ústí nad Labem 2017

Od fungujícího bridžového klubu se očekává, že jednou ročně uspořádá víkendový turnaj pro hráče z celé republiky. Severočeský bridžový klub se tohoto úkolu ujal již v prvním roce svého založení a první Velkou cenu Ústí nad Labem umístil do klidného prostředí vesničky Dubice, která leží v kopcích Českého středohoří na levém břehu labského údolí.

Prostorný sál Restaurace U Becků pojal 29 párů mezi nimiž byli zástupci všech funkčních českých klubů. Nejvíce hráčů pocházelo samozřejmě z BK Praha, přehlédnout nešlo osmičlennou výpravu budějovického BK Máj, která velikostí konkurovala i domácímu SBK, který měl ve hře 11 hráčů. Účast moravských klubů zajistili studenti pražských univerzit s jedinou výjimkou, jeden ze dvou nejmladších účastníků turnaje Zdeněk Tomis (ročník 2001) jistě nelitoval cesty z Havířova, která mu vynesla báječné druhé místo. Mezinárodní příchuť dodala turnaji trojice z Lipska, a nejednalo se jen o Němce, protože v Lipsku žije i juniorský mistr Evropy z roku 2005 Lukasz Brede.

Oproti jiným turnajům ze seriálu Velkých cen se VC Ústí nad Labem odehrála trojkolově (místo obvyklých 2×26 rozdání se hrálo 3×18 krabic). Tento systém přinesl nejen atraktivní Finále A pro 10 nejlepších párů z prvních dvou kol, ale ocenili jej i někteří hráči, kteří využili možnosti do třetího kola nenastoupit do Finále B. Našli se mezi nimi zklamaní favorité i místní nováčci seriálu Velkých cen, pro které bylo 36 rozdání v jednom dni už dostatečnou zátěží.

Hladký průběh turnaje narušily kapacitní problémy kuchyně, která i přes úplný informační servis z naší strany natáhla obědovou přestávku téměř na dvojnásobek, takže nakonec se trojkolový formát osvědčil i jako časový airbag, když část zpoždění absorbovalo zkrácení přestávky mezi druhým a třetím kolem na nejkratší nutnou dobu pro kontrolu výsledků a nasazení obou finálových skupin. Na tomto místě si dík organizátorů zaslouží vedoucí turnaje Zdeněk Frabša, který se nebál náročnější přípravy (která se mu doufejme zhodnotí, až tento formát získá na popularitě) i Adam Kubica, který mu na dálku poskytoval online podporu z pozice spoluautora výpočetního programu.

Většina hráčů ovšem přivítala možnost hrát i Finále B a bojovat tak o tekuté ceny z produkce Rodinného vinařství Mikulenkovi a Pivovaru Na Rychtě, které si díky štědrosti těchto lokálních malovýrobců odnesla polovina zúčastněných párů. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout většinu z nich, ačkoli někteří účastníci museli kvůli zpožděnému konci turnaje ještě před vyhlášením výsledků spěchat na poslední vlak do Prahy. To se naštěstí nedotklo vítězů turnaje, kterými se stali Pavla Svobodová a Luboš Spálovský z BK Praha.

Děkujeme všem účastníkům za příjemný turnaj, trpělivost s organizačními problémy, které nebylo možno předem odladit a těšíme se, že po úvodním testovacím ročníku přibude k sobotnímu párovému turnaji i víkendový doplňkový program,

Výsledky Velké ceny Ústí nad Labem 2017

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s